Frequency & Identity
| Output Freq | 1,290.0000 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 1,270.0000 MHz |
| Offset | -20.000 MHz |
| D-STAR | Module ? |
| Type | D-STAR |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | K5ELK |
|---|---|
| Trustee | KC9VF |
| Sponsor | RT.66 ARA |
| District | NW |
| County | BECKHAM |
| City | Elk City |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | - |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-27 |
| Latitude | 35.414008 |
| Longitude | -99.413865 |
Repeater Location