Frequency & Identity
| Output Freq | 927.3875 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 902.3875 MHz |
| Offset | -25.000 MHz |
| Access | 123.0 Hz CTCSS/PL |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | W5PAA |
|---|---|
| Trustee | N5PTV |
| Sponsor | AERONAUTICAL CENTER AMAT RAD CLUB |
| District | SW |
| County | MCCLAIN |
| City | Newcastle |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | - |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-31 |
| Latitude | 35.247287 |
| Longitude | -97.599760 |
Repeater Location