Frequency & Identity
| Output Freq | 927.9125 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 902.9125 MHz |
| Offset | -25.000 MHz |
| Access | 123.0 Hz CTCSS/PL |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | W5PAA |
|---|---|
| Trustee | N5PTV |
| Sponsor | AERONAUTICAL CENTER AMAT RAD CLUB |
| District | SW |
| County | OKLAHOMA |
| City | Oklahoma City |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | 2011-05-06 |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-27 |
| Latitude | 35.472989 |
| Longitude | -97.517054 |
Notes
Too much interference from OG&E Smart Meters looking for new freq.
Repeater Location