Frequency & Identity
| Output Freq | 146.6100 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 146.0100 MHz |
| Offset | -0.600 MHz |
| Access | Carrier Squelch (No Tone) |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | N0NQW |
|---|---|
| Trustee | M0NQW |
| Sponsor | N-NQW |
| District | NE |
| County | |
| City | Miami |
Status & Features
| Status | PROPOSED |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | - |
|---|---|
| Last Updated | 2012-11-23 |
| Latitude | 36.874618 |
| Longitude | -94.877374 |
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 146.6100 | KD5YUL | REPEATER | OPERATIONAL | CANADIAN | Calumet | - | 0.000 |
| 146.6100 | KB5JTR | REPEATER | OPERATIONAL | CHOCTAW | Hugo | 114.8 | 0.000 |
| 146.6250 | W5AOK | REPEATER | OPERATIONAL | WOODWARD | Woodward | 103.5 | 15.000 |
| 146.6250 | KL7JW | REPEATER | DEAD | LATIMER | Wilburton | 88.5 | 15.000 |
| 146.6250 | KD5WAV | REPEATER | OPERATIONAL | POTTAWATOMIE | Tecumseh | 131.8 | 15.000 |
| 146.6400 | W5GLD | REPEATER | OPERATIONAL | KINGFISHER | Kingfisher | 100.0 | 30.000 |
| 146.6400 | W5ANR | REPEATER | OPERATIONAL | LEFLORE | Poteau | 88.5 | 30.000 |
| 146.6400 | WD5BBN | REPEATER | OPERATIONAL | JACKSON | Headrick | - | 30.000 |
| 146.6550 | W5NS | REPEATER | OPERATIONAL | WASHINGTON | Bartlesville | 88.5 | 45.000 |
| 146.6550 | Restricted Acce | REPEATER | DEAD | COAL | Coalgate | - | 45.000 |
Repeater Location