Frequency & Identity
| Output Freq | 927.7250 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 902.7250 MHz |
| Offset | -25.000 MHz |
| Access | 88.5 Hz CTCSS/PL |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | AA3WK |
|---|---|
| Trustee | AA3WX |
| Sponsor | |
| District | NE |
| County | PAYNE |
| City | Stillwater |
| Website | www.aa3wk.net5 |
Status & Features
| Status | DECOORDINATED |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | - |
|---|---|
| Last Updated | 2017-01-17 |
| Latitude | 36.115631 |
| Longitude | -97.058572 |
Notes
Bad mailing address bad email address lost all contact with trustee
Nearby Frequencies (±50 kHz)
Repeater Location