Frequency & Identity
| Output Freq | 442.7250 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 442.7250 MHz |
| Offset | 0.000 MHz |
| Access | Carrier Squelch (No Tone) |
| Type | FUSION |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | KA5WRG |
|---|---|
| Trustee | AA5KD |
| Sponsor | KA5WRG |
| District | OKC |
| County | OKLAHOMA |
| City | OklahomaCity |
Status & Features
| Status | PROPOSED |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | 2016-01-12 |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-31 |
| Latitude | 35.534201 |
| Longitude | -97.530514 |
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 442.7000 | W5PAA | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Oklahoma City | 141.3 | 25.000 |
| 442.7500 | N5MS | DMR | OPERATIONAL | MURRAY | Davis | - | 25.000 |
| 442.6750 | W5BE | REPEATER | OPERATIONAL | KAY | Ponca City | 88.5 | 50.000 |
| 442.6750 | KB5RVT | REPEATER | DECOORDINATED | CLEVELAND | Norman | 141.3 | 50.000 |
| 442.6750 | W5OU | D-STAR | PROPOSED | CLEVELAND | Norman | - | 50.000 |
| 442.6750 | KZ6KAZ | REPEATER | OPERATIONAL | MCINTOSH | Texana | 151.4 | 50.000 |
| 442.7750 | KK5FM | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Oklahoma City | 141.3 | 50.000 |
Repeater Location