Frequency & Identity
| Output Freq | 146.8350 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 146.2350 MHz |
| Offset | -0.600 MHz |
| Access | 131.8 Hz CTCSS/PL |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | KF5JFZ |
|---|---|
| Trustee | N5KEY |
| Sponsor | LCMMC |
| District | SW |
| County | LOVE |
| City | Marietta |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | 2010-12-13 |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-27 |
| Latitude | 33.937045 |
| Longitude | -97.116679 |
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 146.8350 | K5NIC | REPEATER | DECOORDINATED | LINCOLN | Prague | 100.0 | 0.000 |
| 146.8350 | WT5EOC | REPEATER | CONSTRUCTION | TULSA | Tulsa | 103.5 | 0.000 |
| 146.8200 | W5MEL | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Oklahoma City | 151.4 | 15.000 |
| 146.8500 | KK5I | P-25 | OPERATIONAL | MUSKOGEE | Muskogee | 88.5 | 15.000 |
| 146.8500 | W5PAA | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Oklahoma City | 141.3 | 15.000 |
| 146.8500 | KS5B | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Oklahoma City | 141.3 | 15.000 |
| 146.8050 | N5PYD | REPEATER | OPERATIONAL | COMMANCHE | Lawton | - | 30.000 |
| 146.8050 | WA5LVT | REPEATER | DOWN TEMPORARILY | TULSA | Tulsa | 88.5 | 30.000 |
| 146.8650 | KF5RDI | REPEATER | OPERATIONAL | NOBLE | Perry | 141.3 | 30.000 |
| 146.8650 | K5CPT/R | REPEATER | OPERATIONAL | MURRAY | Davis | 192.8 | 30.000 |
| 146.7900 | W5RLW | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Edmond | 100.0 | 45.000 |
| 146.7900 | W5BLW | REPEATER | OPERATIONAL | CARTER | Lone Grove | - | 45.000 |
| 146.7900 | WX5ASA | REPEATER | OPERATIONAL | JACKSON | Altus | 100.0 | 45.000 |
| 146.8800 | W5OU | REPEATER | OPERATIONAL | CLEVELAND | Norman | - | 45.000 |
| 146.8800 | WA5LVT | REPEATER | OPERATIONAL | TULSA | Tulsa | 88.5 | 45.000 |
Repeater Location