Frequency & Identity
| Output Freq | 443.0500 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 448.0500 MHz |
| Offset | +5.000 MHz |
| Access | 100.0 Hz CTCSS/PL |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | W5RLW |
|---|---|
| Trustee | W5RLW |
| Sponsor | W5RLW |
| District | OKC |
| County | OKLAHOMA |
| City | Oklahoma City |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | 2005-02-16 |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-27 |
| Latitude | 35.472989 |
| Longitude | -97.517054 |
Notes
Sold to W5RLW by WN5J with permission of his father N5YB
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 443.0500 | KG5EEP | D-STAR | OPERATIONAL | HASKELL | Enterprise | - | 0.000 |
| 443.0250 | K5ELK | D-STAR | OPERATIONAL | BECKHAM | Elk City | - | 25.000 |
| 443.0250 | AD5BT | REPEATER | UNKNOWN | GARVIN | Elmore City | - | 25.000 |
| 443.0250 | N5XP | D-STAR | DECOORDINATED | TULSA | Tulsa | - | 25.000 |
| 443.0750 | NO5RA | D-STAR | OPERATIONAL | CRAIG | Vinita | - | 25.000 |
| 443.0750 | WG5B | REPEATER | OPERATIONAL | MURRAY | Sulphur | 107.2 | 25.000 |
| 443.0000 | W5HTK | REPEATER | PROPOSED | GARFIELD | Enid | - | 50.000 |
| 443.0000 | KC5LBP | REPEATER | OPERATIONAL | MURRAY | Davis | 100.0 | 50.000 |
| 443.0000 | W5IAS | D-STAR | OPERATIONAL | TULSA | Tulsa | - | 50.000 |
| 443.1000 | W5IAS | REPEATER | OPERATIONAL | MUSKOGEE | Muskogee | 88.5 | 50.000 |
| 443.1000 | WN5J | REPEATER | DOWN TEMPORARILY | Oklahoma City | - | 50.000 |
Repeater Location