Frequency & Identity
| Output Freq | 443.1000 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 448.1000 MHz |
| Offset | +5.000 MHz |
| Access | Carrier Squelch (No Tone) |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | WN5J |
|---|---|
| Trustee | WN5J |
| Sponsor | |
| District | OKC |
| County | |
| City | Oklahoma City |
Status & Features
| Status | DOWN TEMPORARILY |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | 1998-09-01 |
|---|---|
| Last Updated | 2022-02-16 |
| Latitude | 35.472989 |
| Longitude | -97.517054 |
Notes
freq agile 2m/22/440
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 443.1000 | W5IAS | REPEATER | OPERATIONAL | MUSKOGEE | Muskogee | 88.5 | 0.000 |
| 443.0750 | NO5RA | D-STAR | OPERATIONAL | CRAIG | Vinita | - | 25.000 |
| 443.0750 | WG5B | REPEATER | OPERATIONAL | MURRAY | Sulphur | 107.2 | 25.000 |
| 443.1250 | KB5KZS | REPEATER | OPERATIONAL | WASHINGTON | Bartlesville | 88.5 | 25.000 |
| 443.0500 | W5RLW | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Oklahoma City | 100.0 | 50.000 |
| 443.0500 | KG5EEP | D-STAR | OPERATIONAL | HASKELL | Enterprise | - | 50.000 |
| 443.1500 | N5TWC | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Edmond | 79.7 | 50.000 |
Repeater Location