Frequency & Identity
| Output Freq | 442.2750 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 447.2750 MHz |
| Offset | +5.000 MHz |
| Access | 123.0 Hz CTCSS/PL |
| Type | REPEATER |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | KB5LLI |
|---|---|
| Trustee | KB5LLI |
| Sponsor | |
| District | SW |
| County | CADDO |
| City | Cyril |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | Yes |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | 2007-08-11 |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-27 |
| Latitude | 34.896456 |
| Longitude | -98.200604 |
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 442.2750 | KF5FWE | FUSION | PROPOSED | OSAGE | Bartlesville | 88.5 | 0.000 |
| 442.2500 | K5OL | REPEATER | OPERATIONAL | MCCLAIN | Blanchard | 141.3 | 25.000 |
| 442.2500 | W5IAS | REPEATER | OPERATIONAL | LEFLORE | Cavanal Hill | 88.5 | 25.000 |
| 442.3000 | KW5FAA | REPEATER | OPERATIONAL | GRANT | Pond Creek | 141.3 | 25.000 |
| 442.2250 | N5ROX | REPEATER | OPERATIONAL | CHEROKEE | Tahlequah | 88.5 | 50.000 |
| 442.2250 | K5CPT/R | REPEATER | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Edmond | 131.8 | 50.000 |
| 442.2250 | AJ5Q | D-STAR | PROPOSED | JACKSON | Altus | - | 50.000 |
| 442.3250 | AE5GS | DMR | OPERATIONAL | OKLAHOMA | Edmond | - | 50.000 |
Repeater Location