Frequency & Identity
| Output Freq | 442.9750 MHz |
|---|---|
| Input Freq | 447.9750 MHz |
| Offset | +5.000 MHz |
| D-STAR | Module ? |
| Type | D-STAR |
| Internet Link | - |
Ownership & Location
| Callsign | KF5ZLE |
|---|---|
| Trustee | W5LHG |
| Sponsor | W5LHG |
| District | SW |
| County | GRADY |
| City | Blanchard |
Status & Features
| Status | OPERATIONAL |
|---|---|
| Open System | Yes |
| Auto-Patch | No |
| Closed Auto-Patch | No |
| SKYWARN | No |
| Linked | No |
| Backup Power | No |
Coordination Dates
| Date Coordinated | - |
|---|---|
| Last Updated | 2026-03-27 |
| Latitude | 35.138001 |
| Longitude | -97.658368 |
Nearby Frequencies (±50 kHz)
| Output MHz | Callsign | Type | Status | County | City | PL | Freq Δ kHz |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 442.9500 | W5MWC | REPEATER | DOWN TEMPORARILY | OKLAHOMA | Oklahoma City | 167.9 | 25.000 |
| 443.0000 | W5HTK | REPEATER | PROPOSED | GARFIELD | Enid | - | 25.000 |
| 443.0000 | KC5LBP | REPEATER | OPERATIONAL | MURRAY | Davis | 100.0 | 25.000 |
| 443.0000 | W5IAS | D-STAR | OPERATIONAL | TULSA | Tulsa | - | 25.000 |
| 442.9250 | KL7MA | REPEATER | OPERATIONAL | NOBLE | Perry | 141.3 | 50.000 |
| 442.9250 | KE5GLC | REPEATER | PROPOSED | PONTOTOC | Ada | 114.8 | 50.000 |
| 443.0250 | K5ELK | D-STAR | OPERATIONAL | BECKHAM | Elk City | - | 50.000 |
| 443.0250 | AD5BT | REPEATER | UNKNOWN | GARVIN | Elmore City | - | 50.000 |
| 443.0250 | N5XP | D-STAR | DECOORDINATED | TULSA | Tulsa | - | 50.000 |
Repeater Location